به گزارش دوراهک، غلامحسین آقاجری عصر امروز در نشست برنامه‌ریزی عملکرد این اداره در ۶ ماهه نخست سال اظهار داشت: ما در ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات متعددی در حوزه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری انجام داده‌ایم اما مردم و کشاورزان این منطقه همچنان چشم‌انتظار اجرای سد هستند که در سال‌های گذشته مطالعات آن نیز انجام شده است.

وی اضافه کرد: این سد با ارتفاع حدود ۲۲ متر و طول سرریز ۱۲۰ متر بالغ بر۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت نیاز دارد که امیدواریم با جدیت مسؤولان تا اواخر امسال روند پیگیری منتج به نتیجه شود.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم افزود: نهایی شدن اجرای این سد در بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و دامداران تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت و موجب آبیاری ۸ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی این منطقه می‌شود.

وی تصریح کرد: در اجرای سد دره امیری دیلم نیازمند اعتبارت ملی هستیم و ضرورت اجرای آن با توجه به تاثیری که در ممانعت از هدررفت هزینه‌ها و جلوگیری از خسارت‌های مالی سنگین حاصل از سیلاب‌های فصلی سالانه دارد بیش از پیش احساس می‌شود.

آقاجری گفت: اگر چه در حال حاضر اجرای پروژه‌های آبخیزداری مانند بند سنگی ملاتی، برای کنترل فرسایش و تقویت سفره‌های زیرزمینی توسط اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به خوبی در شهرستان‌ها در حال انجام است اما برای اجرای سد دره امیری دیلم نیازمند عزم استانی و توجه همه مسؤولان امر هستیم.

وی ادامه داد: مردم شمال استان انتظار دارند اجرای این سد که در واقع یکی از بزرگ‌ترین سدهای خاکی استان بوشهر قلمداد می‌شود عملیاتی شود و کمبود آب منطقه مرتفع  و زمینه رونق بخش کشاورزی را فراهم سازد.

منبع: فارس