آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با اعضای ستاد عتبات عالیات اظهار اشت: مردم استان بوشهر عشق و ارادت بالایی به اهل بیت(ع) دارند و این موضوع رسالت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات را سنگین‌تر کرده است.

وی با تقدیر از خدمات ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان بوشهر، بیان کرد: ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) هدیه ماندگار و یک اثر جاودانه بوشهری‌ها در کربلا است.

وی با تشکر از مشارکت مردم در ساخت ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) بیان کرد: دو پروژه ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم دو پروژه جدیدی است که بر عهده استان بوشهر گذاشته شده که به امید خدا و کمک مردم استان تکمیل و نصب خواهد شد.

وی به بازدید اخیر خود از دو شهر کربلا و نجف اشاره کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن ماه محرم و برنامه اربعین همه ما باید برنامه ریزی مناسبی برای هر چه با شکوه کردن این همایش برگزار شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: در این همایش برای استان بوشهر ۹ موکب برنامه‌ریزی شده است که برای ارایه خدمات به زائران به پشتیبانی مالی نیازمند هستیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر بیان کرد: پس از جنگ تحمیلی، ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت‌های مختلفی مانند غبارروبی از حرمین شریفین، اعزام نیروی کمکی، ارسال کمک مالی و تجهیزات صورت گرفت.

عبدالرضا مطاف بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که انجام می‌شود پشتیبانی از همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین است که در سال‌های اخیر موجب ارایه خدمات بهتر به زایران شده است.

وی به عملیات ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) اشاره کرد و گفت: روند ساخت این دو پروژه با کمک‌های مردمی در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر