سردار “حيدر عباس زاده” در نشست خبري در جمع خبرنگاران ،گفت: توسعه تعامل پليس با مردم اولويت کاري پليس است و براين اساس شعار امسال هفته ناجا “همه با هم براي امنيت و آرامش” نامگذاري شده و برنامه هاي متعددي در اين راستا اجرا مي شود.

وي افزود: ما اعتقاد داريم که اگر نگاه مردم نسبت به نيروي انتظامي مثبت باشد و اعتقاد و رضايت‌مندي وجود داشته باشد يقينا هشدارهاي نيروي انتظامي که در راستاي مقابله با مجرمان و تبهکاران است بيشتر مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به تعامل هدفمند پليس با مردم ادامه داد: سالانه به طور ميانگين ۳۰۰ هزار تماس با مرکز فوريت هاي ۱۱۰ بوشهر برقرار که نيمي از آن منجر به عمليات شده و بخش ديگر آن مربوط به خدمات مشاوره اي پليس مي شود.

عباس زاده با بيان اينکه پليس به تنهايي توليد کننده امنيت نيست ،گفت: اين مهم در ابعاد وسيع تر به جامعه مرتبط مي شود و نقش همه دستگاه هاي متولي در اين امر مهم است ولي کشف جرايم توسط پليس قطعا در احساس امنيت جامعه موثر خواهد بود.

وي گفت: در همين راستا، طبق بررسي هاي ناجا استان بوشهر دو سال متوالي در کشف سرقت ها رتبه اول کشور را به دست آورده است.

فرمانده انتظامي استان تصريح کرد: طي دو سال گذشته سرقت مسلحانه بانک، گروگانگيري و آدم ربايي در استان صفر بوده  و همچنين طي چهار سال گذشته فقط يک پرونده قتل هنوز باز مانده که آن هم به سرنخ هايي دست يافته و پيگير دستگيري متهم هستيم.

سردار عباس زاده افزود: سالانه به طور ميانگين ۱۳۰۰ پرونده سرقت از موارد خرد تا کلان در بوشهر تشکيل مي شود که ميانگين کشف عاملان آن ۹۲ درصد است .

اين مقام ارشد انتظامي استان به موضوع خودروهاي شوتي هم که يکي از دغدغه هاي مردم خصوصا در محورهاي فرعي مي باشد اشاره کرد و گفت: در نيمه اول امسال ۷۳۳ خودروي شوتي توقيف شده  که سنگين ترين جرايم و بيشترين ميزان توقيف براي آنها در نظر گرفته شده است.

فرمانده انتظامي استان بوشهر در خاتمه اظهار داشت: به مناسبت هفته نيروي انتظامي، خودرو و موتورسيکلت هاي توقيفي که مشکل قضائي نداشته باشند، با تسهيلاتي از پارکينگ ها آزاد مي شوند.

منبع: پايگاه خبري پليس