عبدالله نادری دوشنبه‌شب در دیدار با داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اظهار داشت: بزرگی و هنر داریوش ارجمند در مردم داری هنر ایشان است.

وی اضافه کرد: حضور امروز شما به عنوان بازیگر نقش مالک اشتر در عسلویه بسیار جالب است و با عید غدیر خم متقارن شده است. به همت و تلاش و احساس مسئولیت شما نسبت به مردم و فرهنگ وهنر کشور باید تبریک گفت.

فرماندار عسلویه خاطرنشان کرد: قبل از اینکه تمدن به این منطقه بیاید، محوریت تمدن با شهر باستانی سیراف بوده و شهری با چندین قرن قدمت و با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری، پررونق ترین بندرکشور بود که روابط تجاری زیادی با روم و یونان در اروپا و ماداگاسکار در آفریقا تا کانتون چین در آسیا در دوره‌های ساسانی و اسلامی داشته و دانشمندان بزرگی همچون سلیمان سیرافی داشته است.

وی بیان کرد: امروز در کنار سیراف، تمدن بزرگ صنعت شکل گرفته که در اقتصاد کلان کشور نقش مهمی دارد و قطعا در کنار این صنعت، نیاز به توجه خاصی به فرهنگ و هنر است.

نادری افزود: حضور هنرمندان در کنار کارگران این صنعت، باعث سرزندگی و نشاط آنها و درنتیجه تولید بیشتر می شود و البته تداوم این کار به پیوست فرهنگی نیاز دارد.

وی ادامه داد: دعوت پتروشیمی آریاساسول از هنرمند بزرگی همچون ارجمند، حرکتی است که بار فرهنگی دارد و کاری ارزشمند است که جای تقدیر دارد.

فرماندار عسلویه افزود: صنایع از گذشته و آینده با ما حرف می زنند؛ هنرمندان باید الگوی مردم باشند. حضور شما در صنایع عسلویه جای تقدیر دارد.

نادری گفت: عسلویه با احتساب شاغلان صنایع، ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که برادران شیعه و سنی در اینجا با وحدت در کنار هم زندگی می کنند تعامل خوبی بین مردم و صنعت برقرار است و نگاه ها به سمتی است که صنعت، مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی بیشتری را در محیط پیرامونش ایفا کند.

وی بیان کرد: نیاز است هنرمندان بیشتری در اینجا حضور یابند و فضا را برای فعالیت کارکنان این صنعت، تلطیف کنند.

نادری در خصوص آتش سوزی های سریالی در صنایع عسلویه گفت: حجم عظیم صنعت باعث بروز اتفاقات می شود و این امر طبیعی است اما مهم این است که سریعا از گسترش و ادامه آن جلوگیری می شود.

وی افزود: آتش سوزی اخیر در فازهای ۱۵ و ۱۶ اتفاق چندان مهمی نبود و تولید را متوقف نکرد.

فرماندار عسلویه گفت: آتش سوزی در مبین هم بر اثر انتقال اشتباهی گازی سمی بود که با جرقه کوچکی که در همین حین رخ داد، منجر به آتش سوزی شد چرا که گاز شوخی بردار نیست اما مهم مدیریت بحران آن بود که از توسعه آتش سوزی جلوگیری کرد و با تلاش صنعتگران، این موضوع جمع شد و تولید پتروشیمی ها در حال ورود به مدار هستند و برق پتروشیمی ها توسط مبین تامین شد.

منبع: خبرگزاری مهر