به گزارش دوراهک، در نخستین دوره مسابقات هوا و فضای دانشگاه پیام نور که با حضور دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور و  به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد دو تیم از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر شرکت کردند که تیم مرینوس موفق به کسب رتبه اول در لیگ «گلایدر رادیو کنترل» و کسب رتبه اول در «طراحی مفهومی پهپاد» و تیم لیان ربوت این دانشگاه موفق به کسب مقام سوم  لیگ گلایدر رادیو کنترل شد.

طاهره عزتی سرپرست تیم مرینوس در این خصوص گفت: اعضای تیم مرینوس رضا محمدی، محمد بلند همت و احمد غفاریان بودند که طرح گلایدر ایشان در بین سایر پرندگان دارای کمترین وزن و بهترین عملکرد بود.

 وی افزود: دومین مقام این گروه با ترکیب اعضای رضا محمدی، حسین خوش‌گفتار مقدم، محمد بلندهمت و احمد غفاریان در لیگ طراحی مفهومی پهپاد به ثبت رسید، این تیم توانست با طراحی صحیح و انجام تمام مأموریت‌های درخواستی داوران مسابقه با اختلاف امتیاز و اقتدار در صدر شرکت‌کنندگان قرار بگیرد.

عزتی افزود: پهپاد طراحی‌شده در کلاس پهپادهای دست پرتاب قرار می‌گیرد از این رو و با توجه به وزن کم پنج کیلوگرمی پهپاد قادر به پرواز تا ارتفاع ۳۰۰۰ پایی و گشت زنی به شعاع ۱۰ کیلومتری است، این گلایدر با مشخصات طول بال یک متر و شصت سانتی‌متر با وزن صد و هشتاد گرم دارای بهترین نسبت وزن به دهانه بال در بین تیم‌های شرکت‌کننده بوده بود.

همچنین تیم لیان ربوت که موفق به کسب عنوان سوم لیگ گلایدر رادیو کنترل شدند با ترکیب نوشین پی خسته، اسماعیل معرفاوی، بهرام طالبی، پریسا بحرینی و علیرضا شاه کرمی بودند.

 طول بال یک متر و چهل سانتی‌متر با وزن ۴۸۰گرم، جنس بدنه از فوم و رادیو کنترل شش کاناله از مشخصات این گلایدر رادیو کنترل بود.

منبع :فارس