سیدعلی پاک نژاد روز یکشنبه در نشست ارایه گزارش عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی در این طرح افزود: صرفه جویی در وقت، کاهش بار هزینه ها بر دولت، داده های آماری واقعی و دسترسی مناسب و راحت تر مردم در ثبت اطلاعات و شرکت در قرعه کشی جوایز نفیس مهم ترین مزایای مشارکت آحاد مردم در طرح اینترنتی سرشماری است.
وی بابیان اینکه ملاک و هدف مجموعه دولت حضور همه مردم اقصی نقاط کشور در استفاده از روش اینترنتی است از دستگاههای اجرایی انتظار داریم که در این زمینه فعالانه حضور یافته و کارکنان و دیگر اقشار جامعه را به این روش تشویق و ترغییب کنند.
فرماندارگناوه گفت: با پشتکاری که در مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی و مردم منطقه وجود دارد این شهرستان به آن جایگاهی که در روش اینترنتی پیش بینی شده دست خواهد یافت و در بین شهرستان های استان پیشتاز شناخته می شود.
وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه مدارس و دانشگاهها به عنوان مکان های مهم برای اطلاع رسانی طرح سرشماری اینترنتی به شمار می رود، مدیران کدهای رهگیری را از دانش آموزان و دانشجویان تحویل بگیرند و در قرعه کشی شرکت دهند.
پاک نژاد همچنین مساجد و حسینیه ها را از دیگر مکان های مهم برای حضور پرشور مردم در روش اینترنتی این طرح دانست و از روحانیون و وعاظ خواست تا در منابر و سخنرانی های ماه محرم دراین زمینه اطلاع رسانی گسترده انجام دهند.
معاون هماهنگی و اجرایی ستاد سرشماری عمومی گناوه گفت: طرح سرشماری عمومی نفوس ومسکن، مهم و حساس برای کشور است که با دستور مستقیم رئیس جمهوری اجرایی شده است و باید همه دولت را یاری کنیم.
حمزه مسعودی نیا افزود: توسعه و پیشرفت هر منطقه در عرصه های مختلف به برنامه ریزی خاص نیاز دارد که طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در این ارتباط اثرگذار بوده و از مردم این شهرستان انتظار داریم با ارایه اطلاعات دقیق و صحیح به روش اینترنتی مشارکتی پرشور داشته باشند.
وی از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست تا در محیط کار زمینه و فضای لازم را برای ثبت نام کارکنان و مراجعه کنندگان فراهم کنند.
مسعودی نیا حضور مردم روستای چهارروستایی بخش ریگ را در طرح اینترننتی سرشماری الگویی برای روستاها دانست و از دهیاران و شوراهای اسلامی دیگر روستاهای شهرستان خواست تا زمینه حضور مردم را دراین طرح بخوبی فراهم کنند.
معاون فرماندار گناوه از دستگاههای اجرایی شهرستان که تاکنون نسبت به ثبت نام کارکنان به روش اینترنتی اقدام کردند قدردانی و از دیگر اداراتی که تا هنوز بطور کامل کارکنان خود را ثبت نام نکرده اند تا قبل از پایان هفته جاری انجام و کدرهگیری را به شماره ۰۹۳۹۶۸۳۵۶۷۲ برای قرعه کشی پیامک کنند.
دراین نشست دستگاههای اجرایی گزارشی از روند فعالیت ها و ثبت نام طرح اینترنتی سرشماری عمومی نفوس ومسکن ارایه کردند.
شهرستان گناوه با ۹۲ هزارنفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر قراردارد.

منبع: ایرنا