به گزارش دوراهک، فرماندار شهرستان دیر صبح امروز در آیین تجلیل از فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی دیر، با تبریک هفته ناجا و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین، گفت: نیروی انتظامی، نیرویی اطمینان‌بخش و حصاری امن برای جامعه و بازویی پر توان برای شهرها است.

حمزه اعتماد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود نیروهای انتظامی و امنیتی پرتلاش، در زمره امن‌ترین کشورهای جهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه امنیت یک نیاز عمومی است، افزود: مهم‌ترین موضوع برای دولت تامین امنیت مردم بوده و وظیفه نیروی انتظامی نیز ایجاد امنیت برای همه آحاد ملت است.

فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه توسعه و پیشرفت یک منطقه نیازمند اطلاعات و آمار مناسب و دقیق است، گفت: مشارکت در سرشماری و ارائه آمار درست و صحیح، باعث تامین نیازهای اطلاعاتی برنامه‌ریزان کشور در سال‌های آینده خواهد بود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دیر هم در این آیین گفت: ولایت‌مداری و حرکت در مسیر قانون مهم‌ترین مشخصه این فداکاران عرصه امنیت و آرامش است.

نامدار درویشی با تاکید بر فرهنگ‌سازی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی شهروندی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی یکی از مسائل مهم و کلیدی جامعه به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد در بعد آموزش جامعه، خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد در بعد آموزش نیرو می‌توانند نقش‌آفرین باشند و مسؤولان باید در راستای تقویت این سازمان‌های مردم‌نهاد تلاش کنند.

درویشی با بیان اینکه باید سطح فرهنگ اجتماعی را متناسب با امکانات جامعه تقویت کنیم، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و دینی و ارتقای تعامل و همدلی با مردم می‌توان زمینه را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم کرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دیر، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار، امنیت و آرامش کشور برشمرد و افزود: انحرافات و آسیب‌های اجتماعی، امنیت را سلب می‌کند و مانعی برای رشد و توسعه جامعه محسوب می‌شود و هدفمندی و آینده‌نگری از جمله مهارت‌های زندگی است که اجتماع را در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند.

منبع: فارس