سردار فتح الله جمیری پنجشنبه در آئین بزرگداشت روز سرباز افزود: بسیاری از مادران در دوران دفاع مقدس تنها فرزند خود را با رضایت خاطر به جبهه های نبرد حق علیه باطل فرستادند.
وی یادآورشد: با این همه فداکاری ها و گذشتی که در دوران دفاع مقدس شکل گرفت هر نوع خیانت به این دوران غیر قابل بخشش است.
جمیری اضافه کرد: جوانان در جبهه دفاع مقدس تیر می خوردند و جان خود را برای انقلاب در طبق اخلاص می گذاشتند و یادوآوری گوشه ای از این صحنه ها کافی است که به نظام و انقلاب و خدمت به مردم وفادار باشیم.
وی ادامه داد: اگر فداکاری های زمان دفاع مقدس را بیاد آوریم دیگر شاهد دریافت حقوق های نجومی از سوی برخی از مسئولان و اینکه عده ای مسیر را برای نفوذ آمریکا هموار می کنند، نخواهیم بود.
جمیری با گرامیداشت روز سرباز اظهارکرد: انسان در هر لباس و سن و سالی که باشد می تواند سرباز ولایت و اسلام باشد و سربازی از زیباترین نام هاست.
وی یادآور شد: سربازان باید قدردان جو معنوی و موثر موجود در جمع خودشان باشند و از این دوران جوانی خود نهایت استفاده را ببرند.
جمیری بیان کرد: سربازان باید قدردان پدر و مادر به عنوان گوهرهای ناشناخته خود باشند و هیچ خدمتی به آنان دریغ نکنند.
مسئول نیروی انسانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: امسال برنامه جذب ۳۲۰ سرباز داشتیم که این آمار در نهایت به ۴۵۰ نفر رسید و با اولویت جذب فرزندان خانواده های شهدا، ایثارگران، بسیجیان و افراد خوش سابقه انجام شد.
خلیل رفعتی اضافه کرد: در موضوع صدور کارت پایان خدمت در شش ماهه سال جاری ۵۰۰ فقره کارت پایان خدمت صادر شده و ۳۲۰ مورد نیز حکم صدور درجه صادر شده است.
وی گفت: در مدت یاد شده تغییر حقوق و کاهش خدمت سربازی نیز به ترتیب برای یکهزار و ۵۰ و یکهزار و ۲۰۰ مورد انجام شده است.

منبع: ایرنا