مصطفی سالاری با بیان اینکه بنادر استان بوشهر از نظر راه‌اندازی تجهیزات بندری عملکرد خوبی دارد گفت: شرایط و موقعیت استان بوشهر به گونه‌ای است که اگر از مردم ظرفیت بهره‌مندی از دریا گرفته شود با چالش‌های اجتماعی، امنیتی و اقتصادی زیادی مواجه می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه سابقه تجارت در بندر بوشهر طولانی است گفت: سابقه تجارت در این بندر از امروز هم درخشان‌تر بوده است، در زمان گذشته بازرگانان بوشهری پیشگام در عرصه‌های مختلف آموزشی بودند و بسیاری از آموزش‌های عمومی را بازرگانان در بوشهر آغاز کردند.
 
سالاری از فعالیت سه هزار لنج در استان بوشهر خبرداد و افزود: در این لنج‌ها ۱۸ هزار نفر مشغول کار هستند و با احتساب خانواده و شغل‌های مرتبط با آن ۳۰ درصد کل جمعیت استان بوشهر از دریانوردی امرار معاش می‌کنند.
 
سالاری با بیان اینکه بنادر مهم موجود در استان بوشهر از نظر اقتصادی برای شهرهای ساحلی اهمیت زیادی دارند، خاطر نشان کرد: نگاه اجتماعی به اسکله‌های موجود در استان اهمیت زیادی دارد اگر برخی اسکله‌های بازده اقتصادی ندارند آمادگی داریم تا کاری کنیم که رونق یابند و نقش مهم ملی و محلی خود را ایفا کنند.
 
وی با اشاره به دهکده گردشگری دریایی بوشهر تصریح کرد: قرار است ۱۰۰ سوئیت شناور به عنوان هتل در دریا احداث شود تا بوشهر را به قطب گردشگری دریایی تبدیل شود.

منبع: خبرگزاری میزان