رضا عوض‌پور صبح امروز در آیین شروع طرح سرشماری نفوس و مسکن در بوشهر با اشاره به تقارن شروع طرح سرشماری نفوس و مسکن با آیین بازگشایی مدارس اظهار داشت: به موازات برنامه‌ریزی برای آموزش و پرورش، به برنامه‌ریزی برای بهبود کیفیت زندگی هم نیاز داریم.

وی بیان کرد: هشتمین سرشماری نفوس و مسکن امروز در کل کشور با فرمان رئیس جمهور شروع شده است و امیدواریم این طرح به خوبی در استان انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر اضافه کرد: موثرترین و کامل‌ترین شیوه اطلاعات راجع به جمعیت، سرشماری است که مبنای همه برنامه‌ریزی‌های برای کشور محسوب می‌شود.

عوض‌پور گفت: تفاوت این سرشماری با سایر سرشماری‌های انجام شده به این خاطر است که امسال سرشماری به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۹۰ آمارگیر در این طرح مشارکت دارند، بیان داشت: مرحله نخست از امروز تا ۲۴ مهرماه است که سرشماری به صورت اینترنتی انجام می‌شود و از ۲۵ مهرماه تا ۲۴ آبان سرشماری به صورت حضوری انجام می‌شود و در شیوه حضوری هر خانواری که سرشماری اینترنتی انجام داده فقط باید کد آماری یا رهگیری اخذ شده از سیستم را به مآمور آمارگیر تحویل دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر اضافه کرد: همه تلاش ما این بوده که سهم استان را از سرشماری اینترنتی بالا ببریم و با توجه به رتبه سوم استان در ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور انتظار است در شیوه اینترنتی موفقیت لازم را کسب کنیم.

عوض‌پور افزود: از دانش‌آموزان هم انتظار داریم والدین خود را برای ثبت‌نام اینترنتی در سرشماری ترغیب کنند تا در طرح سرشماری بتوانیم رتبه مطلوبی را کسب کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس