یعقوب دانش‌وری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کنگان با بیان اینکه اسکله کنگان دارای ظرفیت محدودی است، اظهار داشت: اسکله کنگان با داشتن ظرفیت محدود برای نگهداری لنج‌ها و دیگر شناورها  مشکلاتی دارد که نیاز به توسعه است.

وی با اشاره به اینکه در اسکله کنگان ۱۲۳ لنج مستقر است، تصریح کرد: این اسکله جوابگوی  ۱۰۰ لنج سفاری و ۲۳ لنج صیادی نیست چرا که به سبب اینکه تمام شناورها درکنار هم بدون فاصله پهلو گرفته‌اند در زمان بروز آتش‌سوزی و یا طوفان بحران زیادی ایجاد می‌شود.

مدیرعامل تعاونی صیادی کنگان بر استقرار سیستم اطفا حریق در اسکله کنگان تاکید کرد و افزود: سیستم اطفا حریق در ابتدای اسکله وجود دارد که تنها پاسخگوی بخشی از اسکله است و دیگر نقاط اسکله  از این امکان بی‌بهره است.

دانش‌وری از آتش‌سوزی در لنج باری چوبی در کنگان خبر داد و گفت: ساعت ۱۲ ظهر امروز یک فروند موتور لنج باری چوبی که فاقد حمل کالای تجاری بود هنگام خروج از اسکله کنگان  در ۲۰ مایلی اسکله دچار حریق می‌شود که به سبب عدم دسترسی به امکانات آتش‌نشانی در آتش سوخت که خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.

وی با بیان اینکه تمام موتور لنج‌ها بیمه اجباری هستند افزود: هیچ شناوری در بندر کنگان بدون داشتن بیمه‌نامه نمی‌تواند از اسکله خارج شود.

مدیرعامل تعاونی صیادی کنگان افزود: علت این آتش سوزی در دست بررسی است.