حجت الاسلام مرتضی محمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای ساخت این موکب ۱۱ هکتار زمین در مرز شلمچه خریداری شده که دو هکتار از این موکب برای ارائه خدمات به زائران اربعین آماده می شود.
وی، هدف از ساخت این موکب را ارائه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد.
محمدیان اظهارکرد: این مجتمع امکان اسکان چهار هزار زائر را در شرایط ویژه دارد و شامل حسینیه، نمازخانه و آشپزخانه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز ماه محرم طرح بصیرت عاشورایی برای آگاهی بخشی از ابعاد مختلف قیام عاشورا در این استان برگزار می شود.
محمدیان، هدف از اجرای این طرح را هدایت افکار عمومی و بصیرت حسینی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه اکنون برخی انحراف ها درمبارزه با جهان اسلام وجود دارد افزود: باتوجه به هجمه های مختلف دشمن بویژه درماه محرم و معرفی آیین های نادرست ازجمله قمه زنی که مراجع آن را نهی کرده اند، باید این رفتارها در جامعه تصحیح شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در این ارتباط مقابله با برخی از برنامه های انحرافی هیات صورت می گیرد تا مانع گرایش جوانان شود.
محمدیان، در واکنش به برخی قمه زنی ها در کشور و دامن زدن دشمنان به این رفتارها گفت: اگر ما حاضر به خون دادن در راه ائمه معصوم هستیم میدان های دفاع و جنگ مختلفی است که می توان در آنجا حضور داشت و فعالیت کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های محرم بویژه در بقاع متبرکه ۱۵۰مبلغ شامل ۳۰ مبلغ اعزامی و ۱۲۰ مبلغ بومی از سوی این اداره کل سازماندهی شده اند.
حجت الاسلام سید مهدی حسینی افزود: یکی ازبزرگترین برنامه های مسئولان و هیاتهای مذهبی برای برگزاری آئینهای دینی بویژه ماه محرم و صفر آگاه سازی قیام عاشورا در بعد سیاسی به جوانان است.
وی با اشاره به ترویج بصیرت عاشورایی گفت: همایش لبیک یا حسین(ع)، شیرخوارگان حسینی، همایش نوجوانان با عنوان ‘احلی من العسل’ اقامه نماز ظهر عاشورا و شام غریبان از جمله برنامه های طراحی شده در دهه محرم است.
حسینی شهادت امام حسین (ع) و رشادت های حضرت زینب (س) را دو عنصر اصلی گسترش اسلام عنوان کرد و افزود: در این ارتباط ویژه برنامه رهروان زینبی برای بانوان برگزار می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در ماه صفر نیز برنامه های مختلفی در اربعین و به مناسبت ۲۸ صفر از جمله تجمع ‘ لبیک یا رسول الله’ در روز رحلت پیامبر(ص) و پیاده روی مردم در روز شهادت امام رضا(ع) به سمت امام زاده ابراهیم بویژه در اربعین از سوی این اداره کل در استان برگزار می شود.
حسینی بیان کرد: امسال اداره کل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر شش موکب در کشور و در مسیر حرکت زائران برپا می کند که پنج موکب آن در شهرستان های کنگان، جم، بوشهر، گناوه و دیلم و یک موکب در مرز شلمچه است.
وی گفت: برنامه های ویژه محرم در همه بقاع متبرکه استان برگزار و برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی خیمه های معرفت با غرفه های مشاوره، قرآن و همه باهم واقف باشیم برپا می شود.

منبع: ایرنا