داریوش محمدی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست برنامه ریزی مراسم سالگرد شهدای منا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: این شهرستان در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس از شهرستان های انقلابی و مبارز بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیر اضافه کرد: در مجموع تعداد ۱۱۶ شهید، ۱۴ آزاده سرفراز و ۳۵۶ جانباز زیر ۲۵ درصد و ۱۲۵ جانباز بالای ۲۵ درصد در کارنامه ایثارگری و از جان گذشتگی مردم این شهرستان است.

وی با بیان اینکه عزت و اقتدار ایران اسلامی به برکت خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان است، افزود: شهدا دین بزرگی بر گردن ما دارند و آرامش و آسایش امروز ایران اسلامی را مدیون خون پاک آن ها هستیم و باید در راستای زنده نگهداشتن یاد و مقام شامخ شهدا تکلیف خود را ادا کنیم.

وی ضمن تقدیر از موضع‌گیری مقام معظم رهبری و پیام‌های تسلیت معظم له در خصوص فاجعه دردناک منا، اظهار داشت: به مناسبت سالروز شهادت حاج خلیل فرخ در حادثه منا، تعداد ۴ نفر از خانواده این شهید با شرکت در کنگره ملی شهدای منا با مقام معظم رهبری در تهران دیدار کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیر با بیان اینکه دعای عرفه امسال به یاد شهید فاجعه منا حاج خلیل فرخ و دیگر شهدای این فاجعه برگزار می شود، گفت: در مراسم حج سال گذشته به دلیل سوء مدیریت حکام عربستان سعودی در منطقه منا جمعی از حجاج ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان شهید شدند که یکی از این حجاج از شهرستان دیر بود.

داریوش محمدی تصریح کرد: مراسم سالگرد گرامیداشت شهید فاجعه منا حاج خلیل فرخ روز یکشنبه ۲۱ شهریور همزمان با دعای عرفه در مصلی نماز جمعه بندر دیر برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر