حسین دلشب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه حادثه در پتروشیمی مبین که سبب افزایش آلودگی در منطقه پارس جنوبی شد هشدار جدی به مسئولان است، اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی بزرگترین مرکز صنعتی خاورمیانه و جهان است بگونه‌ای که در این منطقه مجتمع‌های صنعتی گازی، پتروشیمی و صنایع پایین دستی مستقر است.

وی با تاکید بر توجه به پیوست اجتماعی و زیست محیطی منطقه پارس جنوبی افزود: مسئولان حوزه صنعت نفت باید پیوست‌های اجتماعی و زیست محیطی صنایع مستقر در پارس جنوبی را اجرایی کنند تا در مقابل حوادث احتمالی، این منطقه مصون باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: از وزارت نفت در خواست شده که واحدهای، ایمنی صنایع موجود در مناطق نفتی استان بوشهر به تایید سازمان حفاظت محیط زیست برسد.

دلشب با بیان اینکه  آلودگی هوای عسلویه بزرگترین مشکلات زیست محیطی است افزود: حادثه در پتروشیمی مبین بزرگترین مشکلات زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی ایجاد کرد که برای اطمینان بیشتر از این پتروشیمی، خروجی سامانه تقلیل فشار گاز نمونه برداری شده و در حال آزمایش است.

وی با بیان اینکه شهرهای کنگان، عسلویه و نخل تقی همجوار مراکز صنعتی نفت و گاز قرار دارند تصریح کرد: مسئولان باید در صورت بروز مشکل مسئولیت اجتماعی و عواقبی که برای مردم دارد را بپذیرند و در صورت لزوم عوارض را پرداخت کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به این که از سال ۹۴ مدیریت بحران کشور در زمینه مسایل بحرانی به صورت جدی ورود کرده تاکید کرد: در کنگان و عسلویه که تاسیسات پارس جنوبی در آنها مستقر است مراکزی برای مواجه شدن با بحران‌های احتمالی تشکیل می‌شود.

دلشب با اشاره به نقش آلودگی‌های زیست محیطی بر اقتصاد گفت: توجه به مسائل زیست محیطی و پیشگیری از آلودگی‌ها مطالبه‌ای جهانی است و کشورهای درگیر آلودگی‌ها با مسائلی در زمینه مراودات اقتصادی شان روبه رو هستند.