سید روح الله علوی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مسابقه که حضور در آن برای رده سنی های مختلف آزاد بود، ۳۲ نفر بطور انفرادی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی با اشاره به برگزاری این مسابقه در پارک شغاب شهر بوشهر بیان کرد: در پایان این دور از مسابقات سعید فاریابی، سیروس بلوکی و سید محمد حسن عباسی به ترتیب به عنوان های نخست تا سومی دست یافتند که به آنها و داوران مسابقه جوایزی به رسم یادبود، اهدا شد.
علوی تاکید کرد: امیدواریم با تداوم برگزاری این مسابقه ها بتوانیم بخوبی ورزش جهت یابی را برای ورزشکاران در استان بوشهر معرفی کنیم.
ورزش جهت یابی پیدا کردن راه معین با بهره گیری از نقشه و قطب نماست.
ورزش جهت یابی دارای مقررات و اصولی است که آموزش آنها در گذشته تنها برای افراد نظامی بود اما امروزه با بنیان گذاری فدراسیون بین المللی جهت یابی و گسترش آن به همه اشخاص، این ورزش به یک رشته پایه تبدیل شده است.
ورزش جهت یابی به خاطر توانایی های بالای ذهنی و بدنی که برای اشخاص به وجود می آورد، در طول چند سال گذشته مورد توجه کشورهای گوناگون قرار گرفته است.
کشورهای شرکت کننده در مسابقات جهانی این رشته بطور معمول از نیروهای مسلح خود برای عضویت در تیم های ملی بهره می گیرند.
این رشته از جمله ورزش های بسیار سودمند است که اثر مثبت جسمی و روحی بر فرد می گذارد.
در مسابقات جهت یابی به طورمعمول دوتیم هشت نفره شرکت می کنند، اما دو شرکت کننده نیز می توانند با یکدیگر مسابقه بدهند.
مسابقات جهت یابی با جدیدترین مقررات مسابقات جهانی (WOC) متعلق به فدراسیون بین الملی جهت یابی (IOF) در چهار رشته ورزشی متفاوت جهت یابی پیاده، جهت یابی اسکی، جهت یابی دوچرخه کوهستان، جهت یابی با ویلچر برگزار می شود.