امیر کاویان‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال‌ها در زمینه تدریس فیلمنامه فعالیت داشته‌ام و اکنون تجربه تولید فیلم بلند را از سر می‌گذرانم؛ مشکل ما عدم وجود حداقل امکانات است، آنهم در زمانی که با تکنولوژی دیجیتال در همه نقاط دنیا ساختن فیلم بلند بسیار سهل‌تر و آسان‌تر شده است.

مدرس فیلمنامه‌نویسی با عنوان اینکه مسئولان در زمان همایش‌ها و برنامه‌ها اهل هنر و هنردوست می‌شوند گفت: با مراجعه به آنها و درخواست کمک هیچ حمایتی صورت نمی‌گیرد.

بی‌مهری برخی مسئولان به اهالی هنر

کاویان پور با اشاره به اینکه برخی مسئولان با وجود دارا بودن امکانات، نسبت به حمایت اهالی سینما در استان بوشهر بی‌مهر هستند خاطرنشان کرد: ادارات بدون داشتن فردی متخصص در امر سینما، درخواست خواندن فیلمنامه را دارند در صورتی که فیلمنامه‌هایی که برای حمایت مالی به ادارات مختلف می‌روند پیش از آن مجوز و تایید شده وزارت ارشاد هستند.

وی بیان کرد: اگر امروز شاهد ضربه به تولید فیلم هستیم تنها مسئولان مقصر نیستند بلکه برخی افراد جایگاهشان در سینما نیست اما پس از اینکه درها برای فعالیت و اشتغال به رویشان بسته می شود وارد این عرصه می‌شوند.

مراکز فرهنگی و هنری افزایش یابد

مدرس فیلمنامه نویسی عنوان کرد: متاسفانه افرادی که واقعا کارشان سینما نیست وارد این عرصه می شوند و فرهیختگان هنر به دلیل عدم درآمد مطلوب در سینما در حوزه‌های دیگر مشغول به کار می‌شوند.

کاویان پور با بیان اینکه اگر ما خواستار جامعه‌ای با دادگاه‌ها و زندان‌هایی خلوت هستیم باید تعداد مراکز هنری و فرهنگی را افزایش دهیم اظهار داشت: در سینما می‌توان به مخاطب گفت که در موقعیت‌های مختلف چه کار باید انجام دهد و چگونه می‌تواند زندگی بهتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه نصیحت همیشه اثر برعکس دارد گفت: اما هنر چون با حس بر احساس مردم تاثیر می‌گذارد، خودکار موجب تغییر در رفتار انسان ها می شود.

مشکلات پخش فیلم در استان

مدرس فیلمنامه نویسی با بیان اینکه موضوع فیلم بلند من مربوط به دفاع مقدس است خاطرنشان کرد: امروز شاهد این هستیم که سوژه‌ها و فیلم‌های ارزشی نیز مورد حمایت مسئولین نیست و این موضوع موجب عدم استقبال هنرمندان جوان از چنین موضوعات می‌شود.

کاویان‌پور در خصوص مشکلات پخش فیلم در استان گفت: جامعه‌شناسان مدرن سطح جامعه را از روی تعداد سینماها اندازه گیری می‌کنند، در استانی که بخاطر ۱۵۰ میلیون تومان چند مدت مهمترین سینما را تعطیل می‌کند از چه سطح برخوردار است؟