آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست شورای اداری بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، با بیان اینکه این استان دارای طولانی‌ترین مرز دریایی با آبراه خلیج فارس است اظهار داشت: این سواحل طولانی ظرفیت مهم اجرای طرح‌های اقتصاد کرانه‌ای ایجاد کرده که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت استان بوشهر دارد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان هسته‌ای برای جهان شناخته شده است افزود: با آغاز ساخت ۲ نیروگاه هسته‌ای دیگر در مجموع استان بوشهر دارای ۳ راکتور هسته‌ای می‌شود که این مهم یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به توانمندی استان بوشهر در حوزه صنایع نفت و گاز بیان کرد: این استان دارای بزرگترین و عظیم‌ترین صنایع نفتی و واحدهای وابسته به آن است که جایگاه مهمی در حوزه انرژی فسیلی در کشور و حتی جهان به خود اختصاص داده است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های توسعه‌ای استان بوشهر افزود: استان بوشهر هرچند دارای جایگاه ممتازی در حوزه‌های مختلف انرژی و کشاورزی و صنعتی است ولی تا رسیدن به جایگاه در خور شایسته مردم استان بوشهر فاصله دارد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر در زمینه اقتصادی مقاومتی دارای ظرفیت‌های مهمی است افزود: ۱۶ طرح در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی شده که برای تحقق آن نیاز به توجه معاون اول رئیس جمهور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به خط ریلی استان بوشهر خاطرنشان کرد: خط ریلی استان‌های مرکزی در صورتی اقتصادی می‌شود که به استان‌های جنوبی از جمله بوشهر متصل شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر ایجاد منطقه آزاد فناوری بین‌المللی در استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی در کنار بندر آزاد تجاری بوشهر باید منطقه آزاد علم و فناوری بین‌المللی ایجاد شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به پیوست‌های فرهنگی در کنار اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی گفت: توجه به پیوست‌های فرهنگی در اجرای طرح‌های اقتصادی، صنعتی و عمرانی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم