مهدی کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: عملیات نهال‌کاری در استان بوشهر باهدف بیابان‌زدایی، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و رسیدن به توسعه پایدار صورت خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه نهال‌کاری در هر نقطه از اراضی که انجام می‌شود نیاز به مراقبت و نگهداری دارد تصریح کرد: در این عملیات از کاشت گونه‌های بیابانی و بومی استان که کمتر نیاز به آبیاری و نگهداری دارند استفاده خواهد شد.

معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر خاطرنشان کرد: نهالستان‌های این اداره برای شش‌ماهه دوم سال، تولید ۱۰۰ هزار اصله نهال‌های بیابانی را در دستور کار قرار داده‌اند که قطعاً این نهال‌ها در عملیات بیابان‌زدایی به کمک استان خواهد آمد.

وی افزود: اکنون در بیشتر شهرستان‌های استان بوشهر نهالستان‌های این اداره فعال هستند و ان‌شاءلله طی برنامه‌ای زمان‌بندی‌شده در نیمه دوم سال همه این نهال‌ها آماده کاشت خواهند شد.

کریمی گفت: استان بوشهر بیش از ۳۳۰ هزار هکتار بیابان دارد که علیرغم عملیات بیابان‌زدایی در ۳۰ هزار هکتار از این اراضی، همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند اعتبارات و حمایت‌های بیشتر هستیم.