در نامه نایب رئیس شورای شهر بردخون به فرماندار دیر و بخشدار بردخون که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار فارس در این شهر قرار داده شده، آمده است: همان‌طور که استحضار دارید حراست پارس شمالی به‌ اصطلاح در شهر بردخون مستقر است که حدود یک سال پیش واحد حقوقی آن به روستای هدکان منتقل شد و حقیر رایزنی کردم که چرا انتقال؟ در جواب فرمودند که برای مدتی است و دوباره برمی‌گردند اما رفتند که رفتند.

در ادامه این نامه آمده است: حال حکایتی دیگر؛ باز قصد انتقال آشپزخانه (رستوران) مستقر در شهر بردخون به روستای هدکان را دارند که از شواهد بحث آن جدی است، این در حالی است که نزدیک به ۱۲ نفر از پرسنل رستوران افراد بومی و زحمتکش هستند.

نایب رئیس شورای شهر بردخون افزوده است: قرار بر این است که برای ایاب و ذهاب این کارکنان وسیله نقلیه‌ای با هزینه‌ای معادل ماهیانه ۵ میلیون تومان تهیه کنند و وسیله‌ای نیز برای تهیه ۳ نوبت غذای کارکنان حراست مستقر در بردخون از روستای هدکان و بالعکس که این کار نیز هزینه‌ای کمتر از ۳میلیون تومان در ماه نخواهد داشت، در حالی که اجاره ماهیانه آشپزخانه حدود ۲ یا ۳ میلیون تومان است.

بحرانی اضافه کرده است: هزینه‌ها به کنار آیا ایاب و ذهاب کارکنان آشپزخانه با خطرات جانی و مالی روبرو نمی‌شود چرا که هر روز صبح ساعت ۶ و عصر ساعت ۷ در زمان رفت و برگشت که باز این نیز اهمیت زیادی ندارد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردخون ادامه داده است: انتقال واحد حقوقی مقدمه‌ای برای انتقال بعدی یعنی رستوران شد و اینها مقدمه‌ای برای انتقال کل پارس شمالی مستقر در بردخون به هدکان خواهد شد و باعث زمینه چینی برای انتقال دفاتر و رستوران و کارکنان به روستای مذکور است.

وی یادآور شده است: این اقدامات باعث متضرر شدن مردم بردخون، مغازه‌داران، مالکان منازل مسکونی، دارندگان وسایل نقلیه عمومی و خصوصی و این به معنی انتقال کل پروژه‌های پارس شمالی به شهرستان‌های دشتی و تنگستان است.

این عضو شورای اسلامی بردخون تصریح کرده است: حال اگر این کارکنان آشپزخانه نتوانند به روستای هدکان منتقل شوند و به‌احتمال زیاد یکی از اهداف این انتقال همین باشد که بخواهند نیروهای دلخواه خود را به خدمت گیرند و نتیجه آن بیکار شدن ۱۲ کارگر مستقیم و از دست رفتن حقوق خانواده‌های کارگران بومی می‌شود.

بحرانی ادامه داده است: از شما خواهشمندیم برای جلوگیری از انتقال این رستوران و کارکنان زحمتکش آن اقدام عاجل کرده تا ان‌شاء‌الله اقدامی در تثبیت پارس شمالی در بردخون باشد.

وی خاطرنشان کرده است: زمانی که پارس شمالی در بردخون کلید خورد و دفتر آن در مرکز شهر بازگشایی شد و کارکنان مستقر شدند نامی از دشتی و تنگستان و روستای هدکان و حتی چغادک نبود، حال چه اتفاقی افتاده که شهرستان‌های دشتی و تنگستان بر سر پارس شمالی رقابت کرده و شاید دیر و بخش بردخون را از محدوده پارس خارج کنند که بعید هم نیست، چون کار انتقال‌ها از بردخون به روستای هدکان تمام‌ شده است.

وی در پایان آورده است: خواهشمند است با درایت و تدبیر خوب تصمیمی اتخاذ کنید تا از انتقال آشپزخانه پارس شمالی به روستای هدکان جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری فارس