علیرضا احمدی یزدی در همایش شورای امر به معروف و نهی از منکر مدیریت برق که در سالن جلسات اداره برق استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با توجه به شرایط خاص کشور در سال‌های اخیر نام سال‌ها را اصلاح الگوی مصرف و عناوین مشابه نام‌گذاری کردند.

وی افزود: دشمنان در سال‌های گذشته در عرصه های مختلف کشور را مورد تهاجم قرار داده‌اند این در حالی است که مردم همواره در این مسیر همراه و پیرو نظام بوده و در برابر توطئه دشمنان مقاومت کردند که نمونه بارز این ایستادگی، پیروزی مردم در ۸ سال دفاع مقدس است. 

احمدی یزدی بیان کرد: در صنعت برق ۳۳ میلیون مشترکین در بخش‌های مختلف کشاورزی، خانگی، صنعتی و اداری تجاری در کشور وجود دارد که باید نسبت به رعایت الگوی مصرف اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: عاملین امربه معروف و نهی از منکر در بخش اداری ۱۴٫۵ درصد تعداد مشترکین را شامل می‌شوند که این تعداد ۱۰ درصد میزان مصرف برق را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر تصریح کرد: یک سوم مصرف برق کشور مربوط به مشترکین خانگی، یک سوم مربوط به مشترکین صنعتی و یک سوم باقیمانده مربوط به مشترکین عمومی اداری، کشاورزی، تجاری و روشنایی معابر هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۷۴ هزار مگابایت ظرفیت نصب شده نیروگاهی در کشور وجود دارد که نیروگاه اتمی بوشهر یک هزار مگابایت ظرفیت دارد.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت: حداکثر نیاز مصرف شبکه‌ای سراسری  در تابستان گذشته با  قدرت ۵۲ هزار ۶۹۳ مگابایت در کشور بوده این در حالی است که مصرف کشور در این ایام باید حدود ۳۵ هزار مگابایت باشد.

احمدی یزدی گفت: باید ۱۵ هزار مگابایت ظرفیت نیروگاهی آماده به کار داشته باشیم تا در فصل تابستان پاسخگوی مصرف مورد نیاز کشور باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم