رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش اینترنتی تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد اظهار داشت: در این روش خانوارها با مراجعه به سامانه سرشماری عمومی نفوس و مسکن اطلاعات مربوطه را تکمیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه اطلاعات ثبت شده کاملا محرمانه و در اختیار هیچ سازمانی جز سازمان آمار و اطلاعات کشور قرار نمی‌گیرد افزود: خانواده‌ها با اطمینان به ثبت اطلاعات آماری خود در سامانه اینترنتی نفوس و مسکن اقدام کنند.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن شامل دو مرحله است گفت:مرحله  نخست این سرشماری به صورت اینترنتی  است که تا ۲۴ مهر ماه ادامه دارد و مرحله دوم  نیز عملیاتی و میدانی بوده که از ۲۵ مهرماه به مدت یک ماه با مشارکت ماموران آمارگیر اجرا می‌شود و خانواده‌ها کدهای آماری دریافتی از سامانه سرشماری را تحویل آمارگیران می‌دهند.

عوض‌پور استان بوشهر را در مشارکت مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن پیشتاز دانست و خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح تاکنون نیمی از خانوارهای استان بوشهر به صورت اینترنتی ثبت نام و کد آماری دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶۰ هزار و ۳۷۳ خانوار استان بوشهر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت نام کرده‌اند تصریح کرد: سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی تا روز شنبه ۲۴ مهرماه ادامه دارد که خانوارها تلاش کنند در مدت باقی مانده فرم‌های سرشماری را تکمیل و کد آماری برای ارائه به ماموران سرشماری دریافت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن در بین استان‌ها رتبه نخست دارد افزود: خانوارهایی که در سایت سرشماری عمومی نفوس و مسکن اطلاعات اشتباه وارد کردند می‌توانند در دو روز باقیمانده از سرشماری اینترنتی، با داشتن کد رهگیری و کد ملی سرپرست خانوار، نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

عوض‌پور با اشاره به اینکه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف بصورت رایگان انجام می‌شود افزود: دستگاه‌های اجرایی، نهادها، پایگاه‌های مقاومت بسیج، دهیاریها و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان با مراجعه کنندگان همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه  شهرستان‌های عسلویه، تنگستان، کنگان و دیلم در  رتبه‌های برتر ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن قرار دارند تصریح کرد: در عسلویه ۸۶٫۵۸ درصد خانوار، در تنگستان ۶۲٫۳۳ درصد، در دیلم ۵۷٫۶۱ درصد خانوارها، در کنگان ۵۷٫۵۴ درصد، در جم ۵۴٫۳۰ درصد و مابقی شهرستان‌ها بطور متوسط ۵۰ درصد در این سرشماری ثبت نام کرده‌اند که جای قدردانی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم