نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به وجود مه‌غلیظ در استان بوشهر اظهار داشت: مه غلیظ امروز در استان بوشهر تا ساعت ۱۰ صبح طول کشید که سبب بروز مشکلات در تردد هوایی شد.

وی با بیان اینکه مه غلیظ امروز در استان بوشهر دید افقی را تا ۶۰۰ متر کاهش داد گفت: مه غلیظ در استان بوشهر سبب شد پرواز تهران به بوشهر در فرودگاه شیراز فرود آید و پرواز بوشهر به تهران لغو شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه بوشهر با دید کمتر از ۲۵۰۰ متر امکان پذیر نیست افزود: به سبب نبود امکانات ناوبری برای افزایش دید خلبان در فرودگاه بوشهر در زمانی که دید به سبب مه، گرد و غبار و ریزگردها کاهش می‌یابد مشکلاتی برای نشست و برخاست هواپیما ایجاد می‌شود.

شفیع‌خدایی با بیان اینکه رطوبت هوا در بوشهر به بالای ۹۰ درصد رسید، گفت: این وضعیت تا دو تا سه روز آینده در بوشهر و خارگ پیش بینی می‌شود و این در حالی است که این پدیده در زمان جریان جنوبی هوا رخ داده است.

وی از خنک‌ شدن هوای استان بوشهر خبر داد و گفت: با تغییر جریان هوا از جنوبی به شمالی پیش بینی می‌شود دمای هوا در استان بوشهر از روز شنبه هفته آینده کاهش یابد که سبب خنک‌تر شدن هوا می‌شود.