به  گزارش دوراهک ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوی و پرهیزگاری و دوری از گناه و ناپاکی رمز سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان آمار کشور خاطر نشان کرد: اگر مسئولان آمار اشتباه و غلط بدهند گناه کرده‌اند چرا که آمار غلط سبب می‌شود که تصمیم‌گیری غلط صورت گیرد و ضررهای جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.

امام جمعه بوشهر سالروز میلاد امام هادی (ع) و همچنین روز عید غدیر خم را تبریک گفت و افزود: مسئولان فرهنگی و ائمه جمعه و جماعات و هیئت امنای مساجد باید فضای استان را غدیری و علوی کنند.

صفایی بوشهری به ۳۱ شهریور و هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: همه نیروها اعم از بسیج و سپاه و نیروهای مسلح در دفاع مقدس حماسه آفریدند و اکنون شاهد اقتدار ایران اسلامی در عرصه دفاعی و نظامی هستیم.

وی یادآور شد: اکنون اقتدار ما در عرصه نظامی به گونه‌ای است که هیچ قدرتی فکر حمله و تجاوز به جمهوری اسلامی ایران را نمی‌تواند داشته باشد و اگر یکبار حمله کنند آنچنان پاسخی می‌گیرند که تا نابودی کامل آنها حرکت خواهیم کرد.

امام جمعه بوشهر به عملیات آغاز ساخت ۲ رآکتور هسته‌ای در بوشهر اشاره کرد و گفت: استان بوشهر یک استان هسته‌ای شده و اکنون تنها استانی هستیم که این تعداد نیروگاه داریم و بوشهر در این زمینه منحصربه فرد است که افتخاری بزرگ برای ماست و لازم است دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای در راستای آموزش جوانان برای اشتغال در این مراکز اهتمام ورزند.

صفایی بوشهری به عملیات به‌ آب‌اندازی شناور بزرگ بالگردبر سپاه در بوشهر اشاره کرد و افزود: این یک اقدام بزرگ بود و نشان از تخصص و توان بالای دفاعی نظام اسلامی است و از سپاه پاسداران تقدیر می‌کنیم که چنین کارهای بزرگی انجام می‌دهد و باید آموزش‌های لازم به جوانان داده شود تا باز هم افتخارآفرینی کنند.

وی با اشاره به سخنان برخی‌ها در مورد دخالت ائمه جمعه در برخی امور تخصص گفت: ائمه جمعه بنا به مصلحت و بنا به مقتضیات زمان در تمام امور می‌توانند ورود کنند و تذکرات لازم را بدهند و این تذکرات در راستای اصلاح امور و پیشرفت کارهاست.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: ائمه جمعه استان بوشهر از تحصیلات عالیه برخوردار هستند و هر کجا نیاز بدانند ورود می‌کنند و انسان‌هایی دلسوز هستند.

منبع:فارس