مصطفی رضایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت آب آبپخش در شرایط اسفناکی است و از مسؤولان انتظار داریم تدبیری جدی برای رفع این چالش اتخاذ کنند.

وی افزود: هم‌اکنون بسیاری از مناطق شهر آبپخش با مشکل بی‌آبی مواجه هستند و در طول روز شاهد تماس صدها شهروند در اعتراض به وضعیت آب شرب آبپخش هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موثق برخی مناطق آبپخش قریب به ۲۰ روز است که با بحران آب مواجه هستند و مسؤولان آب و فاضلاب هم هیچ اقدامی نکرده‌اند.

رضایی خطاب به مدیرعامل آبفای استان بوشهر متذکر شد: صبر و حوصله مردم آبپخش هم حدی دارد و انتظار داریم دولتمردان نیز آستانه تحمل مردم را درک کنند.

وی گفت: نجابت ذاتی مردم آبپخش سبب شده تا امروز به‌صورت معقولانه با معضل چندین روزه برخورد کنند و اگر این مشکل به‌شکل ضرب‌العجلی حل نشود شاهد واکنش‌ شدید شهروندان خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش تصریح کرد: تا امروز ما به‌جای مسؤولان آب و فاضلاب استان پاسخگوی دغدغه‌ها و اعتراضات مردم بوده‌ایم، ولی دیگر هیچ جوابی برای شهروندان صبور آبپخشی نداریم.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته در مذاکرات متعددی که با مدیرعامل آب و فاضلاب استان و مسؤولان استانی داشته‌ایم، مادام قول و وعده بهبود شرایط را داده‌اند، ولی ما در عمل هیچ بهبودی ندیده‌ایم.

رضایی خواستار رفع مشکل طی ۴۸ ساعت آینده شد و گفت: از مسؤولان می‌خواهیم با برنامه‌ریزی برای رفع مشکل و بهبود وضعیت بحرانی آب مانع از شکل‌گیری رویکرد قهرآمیز توسط شهروندان آبپخشی

منبع: خبرگزاری فارس