ديوار نگاري، ديوار نويسي، يا هر عنوان ديگري كه مي‌توان بر آن گذاشت پديده‌اي است كه نقش خود را در طول تاريخ بشر بجا گذارده است.
سخن از ديوارهاي شهر دوراهک است. ديوارهايي كه هر كس كه بخواهد با رنگي فشاري هر چه بخواهد بر آن مي‌نويسد و به قولي يادبودي از خود به جا مي‌گذارد، هر كه بخواهد، هر جا كه بخواهد بنري نصب مي‌كند بي آنكه بداند كارش غير قانوني است و بي نظمي در شهر است.
مردم دوراهک با نوشته‌هايي چون مغازه … ، برق کشی، دريل تخريب، داربست فلزي، قاليشويي، آژانس تاكسي تلفني، رأي ما … استقلال پیروز است ، پرسپولیس قهرمان و … بر ديوارهاي شهر و نصب بنر بر روی دیوارها و حسینیه و مغازه ها غريبه نيستند.
آيا اين عده نمي‌دانند درب حياط مردم، ديوار منازل و مدارس جای تبليغات نيست و براي تبليغ آنها ساخته نشده است.
چرا اين گروه بدون احترام به حق و حقوق مردم و صاحبان منازل و در اوج بي احترامي هر چه بخواهند انجام مي‌دهند.
جالبتر اينجاست در شهر دوراهک هيچ كس با آنها برخورد نمي‌كند و مردم نيز به اين مهم پي برده‌اند كه كسي از حق و حقوق شهروندي آنها دفاع نمي‌كند، چرا كه تاكنون و در اين سال‌ها هيچ برخوردي از سوي مسئولين با اين پديده بسيار زشت صورت نگرفته است و روز به روز هم تبليغات ديوار نويس‌ها بيشتر مي‌شود بي آنكه كسي با آنها برخورد كند.
شايد مسئولين فراموش كرده‌اند اما ما براي يادآوري نوشتيم؛
“بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداري‌ها تبليغات بر روي معابر شهر به جز در اماكني كه شهرداري آنها را مجاز اعلام كرده است ممنوع است و متخلفان تعدي كننده به حقوق عمومي و قانون محسوب مي‌شوند”
پس از مردم شهرمان انتظار داريم حال كه كسي به فكر زيبايي شهر نيست اگر خودتان با اين دسته از افراد روبرو شديد با آنها صحبت كنيد و آنها را از اين كار زشت منع كنيد چرا كه حفظ زيبايي شهرمان وظيفه همگاني ما است.
از طرفي شايد با داشتن فضايي رنگارنگ و البته كلاسه شده و كارشناسي شده از طرف كارشناسان شهرداري بشود خمودگي‌هاي روزمره كه گاهي با غبار محلي نيز تشديد مي‌شود را از چهره مردم اين شهر زدود.
و در پايان نيز يك پيشنهاد به شهردار محترم مي‌دهیم و آن هم اين است كه بدون هيچ گونه هزينه‌اي و با مجوز قانوني تمامي شماره تماس‌هايي كه در تبليغات نوشته شده است را قطع كنيد تا برخورد لازم با آنها صورت بگيرد و در اين مورد ديگر احتياج به بودجه نيست.

http://dorahak.ir/wp-content/uploads/2016/09/DivarNevisi-1.jpg

http://dorahak.ir/wp-content/uploads/2016/09/DivarNevisi-2.jpg

http://dorahak.ir/wp-content/uploads/2016/09/DivarNevisi-3.jpg

http://dorahak.ir/wp-content/uploads/2016/09/DivarNevisi-4.jpg

http://dorahak.ir/wp-content/uploads/2016/09/DivarNevisi-5.jpg

منبع: پارس جنوب