علی مردانلو پیش از ظهر امروز در نشست شورای زکات بخش آبپخش اظهار داشت: برنامه‌ریزی و تلاش برای زدودن فقر از جامعه از رویکردهای ارزشمندی است که نظام اسلامی به آن توجه دارد و در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: توانمندسازی اقشار نیازمند و زمینه‌سازی برای حضور ایشان در جامعه از رویکردهای ارزشمندی است که در سال‌های اخیر مورد توجه دستگاه‌های حمایتی بوده است.

بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: بر اساس آمار موجود در سال گذشته بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در آبپخش پرداخت شده که ۲۸ میلیارد ریال آن مربوط به مددجویان کمیته امداد امام خمینی است.

تلاش دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

مردانلو گفت: تلاش برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از رویکردهای اصلی است که دولت تدبیر و امید همواره به آن تاکید داشته است و توسعه صنایع خرد و خانگی با شعار هر خانه یک کارخانه یکی از رویکردهایی است که دولت تدبیر و امید در این راستا مورد توجه قرار داده است.

وی اضافه کرد: در قالب تحقق شعار هرخانه یک کارخانه، سال گذشته ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی توسط صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان آبپحشی پرداخت شده است.

پرداخت زکات فاصله‌های طبقاتی جامعه را از بین می‌برد

این مسؤول اذعان داشت: یکی از فرایض مهم اسلامی که در سال‌های اخیر توجهات فراوانی به آن شده، مسئله زکات است که یکی از ابعاد و جنبه‌های اقتصادی دین مبین اسلام برای رفع فقر و نیازمندی در جوامع انسانی است.

بخشدار آبپخش عنوان کرد: پرداخت زکات سبب توانمندسازی اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه می‌شود و اختلافات طبقاتی پوچ و دست‌ساخته انسان‌ها را از بین می‌برد و زمینه‌ساز برابری و برادری انسان‌ها در جامعه می‌شود.

مردانلو گفت: وجود ۱٫۲ میلیون اصله نخل و اراضی مستعد کشاورزی یکی از ظرفیت‌های آبپخش در بحث توسعه زکات است که باید از آن بهره‌برداری لازم را داشته باشیم.

رشد ۳۵ درصدی زکات در آبپخش

وی ادامه داد: در سال‌‌های گذشته آبپخش همواره سیر صعودی در جمع‌آوری مبالغ زکات داشته است و بر اساس آمار و اطلاعات موجود در سال ۹۴ میزان زکات جمع‌آوری شده در آبپخش رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.

بخشدار آبپخش عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و آموزشی آبپخش در راستای گسترش فرهنگ زکات از رویکردهایی است که به آن تمرکز داریم و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

مردانلو در پایان تاکید کرد: از دهیاران، روسای شوراهای اسلامی و معتمدین محلی بخش انتظار داریم از تمامی ظرفیت‌ها برای تحقق اهداف شورای زکات همکاری کنند.

منبع: خبرگزاری فارس