سهیل مهاجری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: پروژه ممیزی مراتع پلاک‌های فاقد ممیزی در شهرستان دیر شامل مناطق «بردخون کهنه، شیرم و دره دلوار» به دلیل ضرورت و مشکلاتی که در بحث دام منطقه وجود دارد در حال انجام است.

وی عنوان کرد: پروژه ممیزی مراتع با تلاش هیأت ممیزی استان و با همکاری محیط زیست و مسؤولان و شورای محلی صورت می‌گیرد و این کار با هدف جلوگیری از مرتع‌خواری و صیانت از منابع طبیعی در حال اجرا است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: برای اولین بار است که این ممیزی در سطح استان که در واقع ممیزی برای دام سنگین محسوب می‌شود انجام می‌گیرد و انجام این پروژه به مشکلی که سال‌ها در میان دامداران و به خصوص شترداران منطقه وجود داشته است پایان خواهد داد.

وی افزود: در انجام این پروژه، طی عملیاتی میدانی وضعیت مرتع و پوشش علوفه‌ای برای درجه‌بندی مرتع و ظرفیت چراگاه مشخص می‌شود و به زودی مراحل تکمیلی کار نیز انجام می‌شود.

مهاجری در بخش دیگری از اظهارات خود اجرای پروژه ممیزی را یکی از اقدامات مهم منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و اظهار داشت: اجرای پروژه ممیزی مراتع سبب جلوگیری از ورود دام‌های متفرقه، چرای زودرس و چرای خارج از فصل مراتع خواهد شد.

 وی افزود: این کار همچنین در حفاظت از منابع طبیعی و افزایش پوشش‌ گیاهی منطقه نیز نقش به‌سزایی دارد که انتظار می‌رود با همراهی و همکاری اهالی منطقه محقق می‌شود.