به گزارش دوراهک، محمود پورکریمی شنبه‌شب در بازدید از پروژه راه جم به پالایشگاه گاز فجر گفت: در این مرحله تنها یک‌سوم از مسیر ۵ کیلومتری به پیمانکار تحویل داده‌ایم که پس از اتمام آن بخش‌های دیگر نیز فعال خواهد شد.

‌وی ادامه داد: برای اجرای فاز نخست طرح راهسازی جم به پالایشگاه به طول ۴ هزار و ۸۰۰ متر ۱۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است و پیمانکار پروژه فعالانه کار را به جلو می‌برد.

رئیس اجرای طرح‌های مهندسی شرکت پالایش گاز فجر جم اظهار داشت: در طول تقریبی ۵ کیلومتر مورد اجرا در فاز نخست، ۳۳۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۳۰۰ هزار مترمکعب خاک‌ریزی انجام خواهد شد که نشان دهنده حجم وسیع عملیات این پروژه است.

پورکریمی گفت: در این جاده که عرض آن ۱۳ متر خواهد بود نزدیک به ۲۰ هزار متر بتن‌ریزی در بخش‌های ابنیه فنی و دیگر نقاط مورد نیاز شاهد خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به تعداد ابنیه فنی یا همان پل‌های مورد نیاز برای فاز اول این پروژه هم اشاره و خاطرنشان کرد: در طول مسیر یازده دستگاه آبرو یا پل احداث خواهد شد و انشاءلله یک جاده بسیار استانداردی را به مردم شریف شهرستان تحویل خواهیم داد.

پورکریمی همکاری مردم منطقه و به‌خصوص شوراهای اسلامی در جهت تسریع پروژه را بسیار مهم خواند و یادآور شد: اگر این همکاری و تعامل وجود نداشته باشد قطعا انجام کار با سرعت مورد نظر پیش نخواهد رفت و زمان تحویل پروژه که نیاز اساسی مردم شهرستان و همچنین کارکنان این شرکت است به عقب خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: این محور محل تردد کارکنان این پالایشگاه و مردم شهرستان خواهد بود و دارای اهمیت ویژه‌ای است و با اجرای کامل پروژه، مسیر از ۳۵ کیلومتر به ۲۰ کیلومتر کاهش می‌یابد و این در حالی است که گردنه‌های خطرناک جاده نیز اصلاح و ایمن خواهد شد.

منبع : فارس