سردار حیدر عباس‌زاده صبح شنبه در مراسم مشترک نیروی انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: نیروی انتظامی تلاش ویژه‌ای را برای بهبود وضعیت امنیتی در استان داشته است و در این راستا شاهد بهبود شاخص‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های نیروی انتظامی برخورد با جرایم خشن است که تلاش می‌شود علاوه بر کاهش این جرایم، شاهد افزایش میزان کشفیات جرایم خشن نیز باشیم که نقش مهمی در افزایش احساس امنیت خواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به کشف ۱۰۸ درصدی جرایم خشن در استان بوشهر طی سال جاری، خاطرنشان کرد: ۹۱ درصد از این کشفیات مربوط به امسال و ۱۷ درصد نیز مربوط به سنوات قبل است.

کاهش ۴۲ درصدی وقوع قتل‌

وی با اشاره به کاهش ۴۲ درصدی وقوع قتل‌ها در استان بوشهر طی چهار سال اخیر نسبت به دوره ۱۰ ساله بین سال‌های ۸۰ تا ۹۰ اشاره کرد و افزود: به غیر از دو قتل در گناوه و دشتستان، تمام عاملان قتل‌های چهار سال اخیر در استان بوشهر کشف شده‌اند.

سردار عباس‌زاده همچنین از شناسایی ۳۵ درصد از قاتلان سال‌های قبل خبر داد و اضافه کرد: در زمینه جرایم خشن و قتل و سرقت و تجاوز شاهد روند کاهشی در استان بوده‌ایم.

کاهش وقوع تیراندازی در استان

وی همچنین به کاهش وقوع تیراندازی در استان بوشهر از سال ۹۱تا ۹۴ اشاره کرد و افزود: در پایان چهار ساله شاهد کاهش کاهش ۴۸ درصدی تیراندازی بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به شاخص منفی سرقت مسلحانه از بانک، طلافروشی و راهزنی در استان بوشهر، بیان کرد: دستیابی به این آمار و بهبود شاخص‌ها در سایه انجام اقدامات پیشگیرانه انجام شده است.

وی با اشاره به کشف ۹۲ درصدی کشفیات سرقت طی سال‌های ۹۳ و ۹۴، ادامه داد: از هر هزار مورد سرقتی که در استان بوشهر رخ داده است، ۹۲۰ مورد کشف شده است.

افزایش ۱۶۲ درصدی کشف کالای قاچاق

سردار عباس‌زاده با اشاره به رتبه اول استان بوشهر در زمینه کشف سرقت‌ها، افزود: کشف سلاح غیرمجاز در استان نیز شش درصد افزایش یافته است.

وی از افزایش ۱۶۲ درصدی کشف کالای قاچاق در استان بوشهر خبر داد و گفت: طی سال جاری یک هزار و ۲۸۵ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده و در این رابطه ۸۰ باند قاچاقچی منهدم شده و هزار و ۵۰۰ خرده فروش دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر به بهبود وضعیت ترافیکی در استان اشاره کرد و گفت: شاهد کاهش ۱۰ درصدی تصادفات فوتی در حوزه پلیس راه استان طی سال جاری هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر