عبدالنبی یوسفی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : پیش بینی می شود در روزهای باقیمانده این رقم به بالای ۵۰ درصد برسد.
رییس ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان کنگان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ پایگاه مختلف ثبت نام اینترنتی در شهرستان بصورت رایگان افراد را ثبت نام می کنند.
یوسفی افزود: بیش از ۴۰ نفر بعنوان مامور سرشماری از آموزش های لازم در زمینه سرشماری بهره مند شدند.
فرماندار کنگان اظهار داشت: مردم استان بوشهر و بویژه شهرستان کنگان با مشارکت جدی در سرشماری باز هم افتخار آفرین خواهند بود.
وی ضمن دعوت به کسانی که تا کنون در طرح سرشماری شرکت نکردند گفت: ملت بزرگ ایران مثل همیشه با مشارکت در طرح سرشماری در توسعه کشور نقش آفرینی خواهند کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر نیز صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در زمان حاضر براساس آمارها این استان رتبه نخست سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن کشور را کسب کرده است.
رضا عوض پور در مورد عملکرد شهرستان های استان بوشهر در ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن گفت: به ترتیب عسلویه با ۵۰٫۲۶، تنگستان با ۴۷٫۶۶، کنگان با ۴۵٫۲۸، دیلم با ۴۰٫۱۰ و دیر با ۳۹٫۳۴ درصد در رده های اول تا پنجم سرشماری اینترنتی استان بوشهر قرار دارند.
وی یادآور شد: جم با ۳۵٫۶۹، دشتی با ۳۳٫۶۶، دشتستان ۳۳٫۳۶، گناوه با ۲۹٫۰۶ و بوشهر با ۲۵٫۶۳ نیز در رده های ششم تا دهم هستند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۹٫۲۱درصد خانوارهای کشور معادل ۸۰میلیون و ۱۷۰هزار و ۶۹۸ نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت نام کرده اند.