حجت‌الاسلام علی زاهد‌دوست صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سردار بزرگ مبارزه با استعمار افتخاری برای ایران‌، استان بوشهر و شهرستان تنگستان است چراکه این سردار با چشاندن طعم شکست از مردان ولایت‌مدار جنوب به استعمارگران نام خود را در تاریخ  استعمار‌ستیزان ثبت کرده است.

وی با اشاره به اینکه رئیسعلی دلواری با گرفتن فتوا از مجتهدان آن زمان جهاد خود را علیه دشمنان اسلام آغاز کرد، گفت: رئیسعلی دلواری زمانی مبارزه خود را علیه متجاوزان آغاز کرد که حکم شرعی از علمای دین در تنگستان صادر شد و این نشان از وجود ولایت‌مداری در  سردار بزرگ جنوب رئیسعلی دلواری و هم‌رزمانش است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دلوار با بیان اینکه همایش بزرگ یادواره شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار روز سه شنبه ۱۶ شهریورماه برگزار می‌شود، افزود: همزمان با یکصد و یکمین سالروز شهادت رئیسعلی دلواری همایش روز ملی مبارزه با استعمار با حضور وزیر اطلاعات در منزل سردار بزرگ مبارزه با استعمار در دلوار برگزار می‌شود.

زاهد‌دوست با بیان اینکه این همایش ساعت ۱۷ در دلوار تنگستان برگزار می‌شود، خاطر‌نشان کرد: در همایش یادواره شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار ضمن سخنرانی حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر و سالاری استاندار بوشهر و دیگر شخصیت‌های کشوری و استانی حضور دارند.

وی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های شهید رئیسعلی دلواری به جامعه را از اهداف برگزاری همایش یاد شده دانست و افزود: ‌انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان و تجلیل از مقام شامخ سردار شهید رئیسعلی دلواری از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره‌ها و محافل معنوی است.

امام‌جمعه دلوار با تاکید بر حفظ ارزش‌های ایثار و شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی غرب تصریح کرد: باید برای حفظ همه ارزش‌ها به‌ویژه روحیه ایثار و شهادت و انتقال پیام شهدا و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از تمام ظرفیت و امکانات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این گونه محافل استفاده کنیم.

منبع : خبرگزاری تسنیم