همزمان با بازگشایی مدارس زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی صبح امروز در ۲ هزار و ۱۵۰ مدرسه استان بوشهر نواخته شد.

مراسم بازگشایی مدارس استان بوشهر به صورت نمادین در هنرستان رازی بوشهر برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش  استان بوشهر در آیین بازگشایی مدارس استان بوشهر  با تبریک سال تحصیلی جدید اظهار داشت: سال تحصیلی در استان بوشهر با حضور ۲۰۴ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی  با نواخته شدن زنگ مهر آغاز شد.

ناصر کرمی با بیان اینکه از مجموع کل تعداد دانش آموزان ثبت نامی ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی هستند تصریح کرد: این دانش‌آموزان از ۳۱ شهریور در کلاسهای درس حاضر شدند.

وی دانش‌آموزان پایه ابتدایی مدارس استان بوشهر را  ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز  دانست و خاطرنشان کرد: دانش آموزان مقطع ابتدایی با ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز بیشترین تعداد دانش آموز را در بین مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: تعداد دانش‌آموزان متوسطه اول ۴۳ هزار و ۹۰۰  نفر و  متوسطه دوم  ۳۱ هزار دانش آموز  است که در مجموع دانش‌آموزان استان بوشهر در ۲ هزار و ۱۵۰ مدرسه تحصیل می‌کنند.

کرمی با اشاره به مشارکت ۱۳ هزار و ۶۵۰ آموزگار در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان استان بوشهر خاطر نشان کرد: ۱۲۰ کلاس درس جدید در بازگشایی مدارس  به فضاهای آموزشی استان بوشهر افزوده شد.

در این آیین با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی زنگ مهر در دبیرستان رازی بوشهر نواخته شد و دانش‌آموزان راهی کلاس‌های درس شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم