احمد لطفی با اشاره به در پیش عید بزرگ و فرخنده قربان، اظهار کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته و به منظور احیای سنت های حسنه الهی  کمیته امداد استان بوشهر آماده دریافت نذورات قربانی مردم متدین و نیکوکار استان است تا این کمک ها در همان روز میان نیازمندان و محرومین توزیع شود.

وی در ارتباط با چگونگی مشارکت مردم و خیران درروز عید سعید قربان، گفت: هموطنان خیر استان در روز عید سعید قربان می‌توانند گوشت قربانی و نذورات خود را به پایگاه‌ها و ادارات این نهاد در سطح استان تحویل دهند تا در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

لطفی خاطر نشان کرد: کمیته امداد به منظور بهره مندی از فضای معنوی حاکم در این ایام، با برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی با دفاتر خود در شهرستانها و ۲۸ مرکز نیکوکاری در سراسر استان آماده دریافت نذورات و کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم هم استانی است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این مردم نوع دوست و نیکوکار استان می‌توانند برای واریز وجوهات نقدی خود از طریق شماره حساب(۰۱۰۵۷۵۳۹۷۵۰۰۹) نزد بانک ملی اقدام به پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه هر سال کمیته امداد در عید سعید قربان، گوشت قربانی را در بین خانواده‌های مورد حمایت توزیع می‌کند، اظهار کرد: این نهاد امسال نیز با همکاری امام جماعات، هیات امنای مساجد و معتمدین محلات، نذورات هموطنان را جمع‌آوری وبلا فاصله میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

لطفی افزود: همچنین پایگاه های نیکورکاری مستقر در روز عید قربان، اقدام به  جذب حامی برای فزرندان ایتام و نیازمند خانواده های معزز تحت حمایت امداد در قالب طرح های اکرام ، محسنین، طاها انجام خواهند داد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در عید قربان بیش از سه میلیارد و ۶۲۳ میلیون ریال کمک های نقدی و غیره نقدی جمع آوری شد، گفت: انتظار می رود امسال نیز با حضور پررنگ مردم خیر و نیکو کار استان ای کمک ها افزایش بیشتری بیابد.

منبع : خبرگزاری مهر