رضا‌ عوض‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه در سفر رهبر معظم انقلاب به منطقه پارس جنوبی و عسلویه اعتباراتی برای اجرای پروژه‌های مورد نیاز مردم این شهرستان مصوب شد اظهار داشت: این پروژه‌ها در زمینه‌های مختلف عمران شهری و روستایی، درمانی  و بهداشتی، آبرسانی، آموزشی، ورزشی، خانه‌های عالم و دیگر بخش‌ها اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۷۸ پروژه در سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ مصوب شد، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها که در شهرستان‌های بوشهر، عسلویه و کنگان اجرا شده، تعداد ۱۶۱ پروژه، تکمیل و افتتاح شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از ابلاغ اعتبارات ردیف سوم برای تکمیل پروژه‌ها خبرداد و گفت: ردیف سوم اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به عسلویه به میزان ۳۶۳٫۴ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این سفر ابلاغ شد.

عوض‌پور افزود: برخی از پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد است که با اعتبارات ابلاغی ۱۷ پروژه آن امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات تخصیص یافته نقش مهمی در تسریع پروژه‌های تدوین شده دارد تصریح کرد: با اعتبارات ابلاغی امسال مبلغ کل اعتبارات هزینه شده برای تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های سفر به ۲ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال می‌رسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر ساخت و تکمیل بیمارستان کنگان و بیمارستان نیروی دریایی سپاه بوشهررا از جمله پروژه‌های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به منطقه عسلویه دانست و افزود: توسعه و بازسازی شبکه‌های آبرسانی و برقرسانی شهرستان کنگان وعسلویه، احداث و تجهیز ۲۰ مدرسه، احداث وتجهیز ۱۶ زمین و سالن ومجموعه ورزشی این دو شهرستان از طرح‌های اجرا شده است.

عوض‌پور با اشاره به اجرای طرح‌های زیرساختی در شهرها و روستاهای کنگان و عسلویه تصریح کرد: اجرای طرح هادی ۲۴ روستا، احداث وتجهیز ۱۵ واحد بهداشتی، درمانی، احداث ۲۱ واحد پانسیون پزشکان، احداث ۳ حوزه علمیه، تکمیل و تجهیز مساجد، خانه عالم و اجرای زیرسازی و آسفالت کوچه‌ها و خرید ماشین‌آلات برای کمک به شهرداری‌های شهرستان‌های کنگان و عسلویه از دیگر طرح‌ها است.