حسین ویسه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه سال گذشته  بیش از ۱۰ هزار نفر از استان در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در کربلای معلی شرکت کردند، اظهار داشت: امسال سهمیه استان بوشهر به ۲ برابر سال قبل افزایش یافته و ۲۰ هزار نفر تعیین شده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی از ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است، خاطرنشان کرد: ۱۸ دفتر موقت و ۲۲ دفتر ثابت زیارتی مجاز  در استان بوشهر آماده ثبت‌نام از علاقه مندان حضور در این مراسم هستند.

جانشین حج و زیارت استان بوشهربا بیان اینکه سامانه سماح به نشانی WWW.SAMAH.HAJ.IR آماده ثبت نام از علاقه مندان به حضور در آئین پیاده روی مسیر نجف تا کربلا در اربعین‌حسینی است، افزود: مردم ولایت‌مدار استان بوشهر می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی و دفاتر پستی مجاز ضمن ثبت نام، تمامی مراحل درخواست و صدور ویزای کشور عراق را از طریق این دفاتر پیگیری کنند.

ویسه با اشاره به اینکه ثبت نام تا ۲۵ آبان ادامه دارد افزود: تاکنون ۵ هزار و ۸۴۸ نفر از مردم ولایت‌مدار استان بوشهر برای حضور در مراسم بزرگداشت اربعین شهادت امام حسین(ع) در کربلای معلی ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قبل از اربعین حسینی نام‌نویسی ادامه دارد گفت: بیمه همه زائران موسوم اربعین حسینی الزامی است.

جانشین حج و زیارت استان بوشهر صدور ویزا برای شرکت در اربعین حسینی در کربلای معلی را اجباری دانست و افزود: علاقه مندان شرکت در اربعین حسینی در کربلای معلی حتما نسبت به تهیه گذرنامه معتبر و ویزا قبل از سفر اقدام کنند تا مشکلات قانونی برای خود و دیگران ایجاد نکنند.