به گزارش دوراهک، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با خیر مقدم به وزیر اطلاعات اظهار داشت: وزیر محترم اطلاعات تقبل زحمت کردند که برای بررسی مسایل استان و اطلاع از مشکلات موجود و ارائه طریق برای رفع مشکلات و همچنین برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری در استان حضور یافته‌اند.

 وی با بیان اینکه فضای تعامل و همدلی در استان بوشهر حاکم است افزود: هم در شورای اداری و هم در پیوند مردم و مسؤولان و هم در شورای تامین شاهد فضای همدلی و وحدت هستیم و همین همدلی و اتحاد موجبات موفقیت و اعتلای استان شده است.

 استاندار بوشهر با اشاره به مشکلات کالای همراه ملوان (ته لنجی) خاطر نشان کرد: این مسئله باید به شکل ریشه‌ای و کارشناسانه رفع شود و باید به گونه‌ای عمل کنیم که به معیشت مردم و مرزنشینان لطمه‌ای وارد نشود.

 سالاری با بیان اینکه بیش از ۲ هزار لنج در استان داریم تصریح کرد: هر کدام از لنج‌ها ۶ خدمه و نیرو دارد و ۱۲ هزار نفر مستقیم در لنج‌ها اشتغال دارند و ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر نیز در بازار شهرهای ساحلی فعالیت دارند که حدود ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت استان از این طریق امرار معاش می‌کنند.

 این مسؤول یادآور شد: جلسات متعددی تاکنون برای ساماندهی کالاهای ته لنجی برگزار شده و در تمام نشست‌ها و جلسات، ملاحظه حقوق مردم را داشته‌ایم و باید معیشت مردم برقرار باشد و به هیچ وجه نباید به معیشت مردم لطمه وارد شود.

 استاندار بوشهر افزود: در مورد مسئله کالای همراه ملوان انتظار داریم حقوق مردم رعایت شود و اطمینان داریم در فضای گفت‌گو ۱۰۰ درصد قابل حل است.

منبع: فارس